Navigace: Cestování » Průvodce » Portugalsko » Lisabon

Lisabon

- prohlédněte si nabídky hotelů v Lisabonu (více o booking.com)
- aktuální nabídka zájezdů do Lisabonu

Nejen pyšný italský Řím, ale i hrdé hlavní město Portugalců, národa, jehož domovinou je samý konec jihozápadním Evropy, leží od pradávna na sedmi pahorcích. Lisabon, portugalsky Lisboa, má od pradávna své místo na pravém břehu řeky Tejo, u ústí řeky do moře.

Noční LisabonO Lisabonu jedni říkají, že patří k nejkrásnějším městům světa, jiní mu naopak dávají přívlastek klidné město. A další zase tvrdí, že je to především město bouřlivých nocí. Zejména na diskotékách, ale také při fotbalových zápasech. Klenot portugalského fotbalu, jenž historicky může tvrdit, že fotbal naučil hrávat i na druhé straně oceánu nejfotbalovější zemi světa Brazílii, sídlí také v Lisabonu, slavný klub Benfica.

Faktem je, že Lisabon je jedno z nejstarších měst Evropy. A je i nejzápadnějším hlavním městem na evropské pevnině. Však také z lisabonského přístavu vyplula v minulosti objevovat svět nejedna výprava mořeplavců. A připomeňme, že Portugalcem byl i cestovatel Amerigo de Vespuci, po kterém přišel k názvu daleko za oceánem objevený nový kontinent - Amerika...

Lisabon má několik nej

LisabonNapříklad - nejkrásnější pohled na město. Ten pomáhá naplňovat nejlíp socha Ježíše Krista, která i s pomníkem měří přes osmdesát metrů. Rozhlédněme se od ní a máme Lisabon jako na dlani: náměstí Praca do Comércio, most generála Salazara i pevnost Sao Jorge, tedy svatého Jiřího, s krásnými zahradami.

Když se vám zachce projít se uličkami, třeba i trochu popít, jaké jiné než slavné portské víno, tak je k tomu ideální lisabonské Staré Město, zvané Alfama. Je to někdejší arabská, později především rybářská osada. Tady si můžete popít s rybáři, posedět v maličkých hospodách a dokonce si tu můžete i zatančit.

Nezapomeňte ani na kostely – sv. Antonína, sv. Engrácie, ani na velmi zvláštní a jedinečné muzeum: muzeum tradičních portugalských kachlíků (azulejos). Kachličky jsou všude, kam se podíváte. A jaké!

Kam dál?

- zjistěte si aktuální počasí a předpověď v Lisabonu
- aktuální zájezdy do Lisabonu
- zájezdy na poslední chvíli do Lisabonu

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: BAIRRO ALTO
od: 7.11. 2013
strava: Snídaně
do: 10.11. 2013
délka pobytu: 4 dny
hotel: DOM PEDRO PALACE
od: 24.5. 2013
strava: Snídaně
do: 27.5. 2013
délka pobytu: 4 dny