Navigace: Cestování » Průvodce » Portugalsko » Portugalské ostrovy

Portugalské ostrovy

- prohlédněte si nabídky ubytování v Portugalsku (více o booking.com)
- aktuální nabídka dovolených v Portugalsku na Invia.cz

MadeiraAzory a Madeira, to jsou perly, kterými se Portugalci pyšní a turisté je vyhledávají. Madeira, od Portugalska vzdálená téměř tisíc kilometrů a od Afriky jen 550 kilometrů, je ostrov sopečného původu, který objevil mořeplavec Joao Goncalves Zarco začátkem 15. století. V překladu Madeira znamená dřevo, a je jednoduché vysvětlit, proč se tak ostrov jmenuje. Zcela jistě podle hustých lesů, které celý ostrov pokrývají. A jeden ze zdejších pralesů, třetihorní prales Laurissilva je natolik vzácný, že byl zapsán na Seznam UNESCO.

Madeira

Ostrovu Madeira se také říká Květinový ostrov a věřte, že se tu květin a keřů nabažíte do sytosti. A když si budete chtít vyšlápnout někam do kopce, můžete to zkusit i na nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo. Měří 1861metrů. Hlavním městem a kulturním centrem je Funchal a dalším obydleným ostrovem  souostroví Madeira je Porto Santo.

Azory

Azory

Azory jsou souostroví celkem devíti ostrovů, Sao Miguel, Terceira, Santa Maria, Graciosa, Fail, Pico, Sao Jorge a Flores. Stejně jako Madeira jsou ostrovy sopečného původu a jsou plné květin. Jsou místem zaslíbeným nejen pro milovníky moře a nicnedělání na zdejších písečných plážích, jejichž charakteristickým rysem je černé zbarvení, ale i pro pěší a cyklisty.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Vila AMADEUS
od: 28.8. 2013
strava: Snídaně
do: 4.9. 2013
délka pobytu: 8 dní
hotel: Club Bentota
od: 12.9. 2013
strava: All Inclusive
do: 27.9. 2013
délka pobytu: 16 dní